شرايط گارانتي محصولات پتساکو

 Guaranty Condition

 

 • کليه محصولات تامين شده اين شرکت از هر يک از سازندگان داخلي يا خارجي، حداقل براي مدت 12 ماه و در صورت نياز مشتري حتي براي مدت هاي بيشتر تا چند سال از زمان صدور فاکتور فروش مورد تعهدات گارانتي قرار دارد.
 • در صورتيکه به دلايل استفاده از مواد اوليه نامناسب، فرآيندهاي اشتباه ساخت و يا مونتاژ ناصحيح در زمان ساخت محصولات توسط سازندگان، هر گونه ايرادي بر روي کالاهاي ساخته شده مشاهده گردد توسط اين شرکت در مرحله اول تعمير و در صورت برطرف نشدن با اين روش، تعويض خواهند شد.
 • هزينه ارسال و دريافت کالا تا انبار اين شرکت به عهده و هزينه مشتري خواهد بود.
 • در صورتيکه در مدت زمان گارانتي محصولات، امکان استفاده از آن توسط مشتري فراهم نيامد و در زمان استفاده پس از زمان گارانتي، مشتري با يکي از موارد فوق الذکر روبرو گرديد، باز هم خدمات تعمير و يا تعويض محصولات توليدي انجام گرديده اما مبلغ مربوطه به قيمت روز از مشتري اخذ خواهد شد.
 • کار بر روي تعمير و يا تعويض محصولات داراي اشکال با اولويت فوق العاده براي مشتري انجام خواهد شد.

شرایط لغو ضمانت :

 • باز شدن دستگاه و تعمیر آن توسط افراد و مراکز غیر مجاز
 • هرگونه صدمه ناشی از ضربه فیزیکی، شکستگی، حرارت و آتش سوزی، رطوبت شدید و مایعات، بسته بندی نامناسب و حمل نادرست کالا، نصب نادرست و کاربرد غیر اصولی کالا
 • به مواد و لوازم مصرفی در تمامی محصولات گارانتي تعلق نمي گيرد.

هر قطعه بصورت عادي در حالات زير از پوشش گارانتي خارج مي شود:

 • انقضاي شرايط گارانتي
 • استفاده از مواد مصرفي و قطعات غير استاندارد
 • اعمال بار يا فشار بيش از حد به قطعه/ تجهيز
 • شرايط نامناسب نگهداري
 • بي توجهي به علائم هشداردهنده
 • هرگونه تغيير يا دستکاري در قطعات/تجهيزات که موجب تغيير شرايط کار و اعمال بار اضافي به آن گردد.
 • تصادفات، بلاياي طبيعي وهرگونه تخريب با عامل بيروني.

شرايط وارانتي محصولات پتساکو

 Warranty Condition

 

 • کليه محصولات تامين شده اين شرکت حداقل براي مدت 10 سال از زمان صدور فاکتور فروش مورد تعهدات وارانتي قرار دارند.
 • همانطوريکه در قسمت تعهدات گارانتي نيز اعلام گرديده است، در صورتيکه در مدت زمان گارانتي محصولات، امکان استفاده از آن توسط مشتري فراهم نيامده باشد و در زمان استفاده پس از زمان گارانتي، مشتري با يکي از موارد فوق الذکر روبرو گرديد، باز هم خدمات تعمير و يا تعويض محصولات توليدي انجام گرديده و با توجه به اينکه قيمت قطعات، مواد اوليه در آن زمان با زمان توليد تفاوت کرده است، ما به التفاوت قيمت از مشتري اخذ خواهد شد.
 • با توجه به اينکه در زمان توليد محصولات کليه اسناد فني، نقشه ها، آناليز متريال استفاده شده، مدل و قالب قطعات در اين شرکت نگهداري خواهد شد، لذا تا هر زماني ( بالاخص در زمان وارانتي ) و يا بعد از آن تعميرات مورد نياز و يا تامين قطعات يدکي مربوطه با دريافت هزينه انجام خواهد گرديد.
 • ذکر کد کالا بر اساس شماره رديف فاکتور فروش و يا MESC الزامي است.
 • هزينه ارسال و دريافت کالا تا انبار اين شرکت به عهده و هزينه مشتري خواهد بود.

 

 

چگونگی بسته بندی و حمل و نقل

 

در صورتيکه کالاي ساخته شده به درستي بسته بندی نشود، ممکن است در حمل و نقل و ارسال و مراسلات مشکلات جدي اي را به بار آورده و يا به محصول توليدي صدمه وارد کند، براي اين منظور در شرکت پتساکو با توجه به حساسيت، نوع و اندازه و وزن قطعات شرايط متفاوت بسته بندي اتفاق خواهد افتاد.

در همه موارد بر اساس نوع تقاضا با ساخت برچسب هاي از جنس PVC يا استيل و غيره مشخصات زير تهيه و بر روي هر قطعه / تجهيز قرار خواهد گرفت :

ردیف عنوان شرح
۱ شماره درخواست
۲ تاریخ سفارش
۳ شماره آیتم (درج شده بر روی درخواست)
۴ نام کالا
۵ تعداد جعبه
۶ تعداد کالاها و واحد شمارش
۷ نام شرکت تامین کننده

 

برای بسته بندی قطعات کوچک کم وزن ممکن است از کارتن هاي کوچک استفاده شود. بنابراين قطعه توليد شده در لفافه هاي حبابدار قرار گرفته، سپس در کارتن مقاوم قرار داده مي شود.

قطعات کوچک کمي بزرگتر نيز بر اساس وزن در لفافه هاي حبابدار قرار گرفته و در صندوق هاي چوبي ساخته شده قرار خواهد گرفت.

برای قطعات بزرگتري که امکان قرار گرفتن در صندوق هاي چوبی بزرگتر داشته باشند، نيز علاوه بر صندوق چوبي، نشيمنگاه های مختلف داخل جعبه ساخته شده و قطعه پس از پيچانده شدن در لاستيک حبابدار، در جعبه مربوطه قرار خواهد گرفت.

برای صندوق هاي بزرگتر تسمه هاي مقاوم به صورتي که جعبه امکان بارگيري و تخليه توسط جرثقیل يا ليفتراک را داشته باشد، بسته بندي خواهد شد.

برای کليه قطعاتي که بدليل متريال استفاده شده يا شرايط دما و هواي محيط و زمان ماندن در انبار ، احتمال زنگ زدگي وجود دارد، ابتدا قطعات گريسکاري شده و سپس در لفافه هاي مذکور قرار داده خواهد شد.

برای قطعات يا تجهيزات بزرگي مانند مخزن يا وسايل سنگين، در نقاطي که به عملکرد و نصب قطعه در محل خود صدمه اي وارد نکند، حلقه هاي فلزي متناسب و محکم نصب مي گردد تا قطعه توسط جرثقیل قابل جابجائي باشد و يا اينکه بر روي پالت هاي چوبي يا پليمري با تسمه محکم بسته خواهد شد.

به همراه هر سري از محصولات يک Packing List تهيه و به همراه فاکتور براي مشتري ارسال خواهد شد.

از کليه کالا عکس گرفته شده و قبل از رسيدن کالا به دست متقاضي براي ايشان ايميل خواهد شد، تا اينکه آمادگي لازم براي تحويل و تخليه کالا را بلافاصله در زمان تحويل کالا داشته باشند.

با توجه به نوع قرارداد ، کالاها به صورت دربستي با کاميون و يا توسط باربري هاي مجاز و يا اتوبوس برای متقاضيان محترم ارسال گرديده و يا در انبار شرکت به متقاضي تحويل خواهد شد.

کليه محصولات توليدي به ارزش 130% ارزش آنها توسط بيمه هاي معتبر بيمه خواهد شد.

قطعات يا تجهيزات ارسال شده برای متقاضي، ممکن است داراي شرايط نگهداري خاصي باشند، برای مثال ممکن است قطعه يا تجهيز خواسته شده بايد به طوري نگهداري شود که درپوش ها و گيج هاي مختلف نگهداري روغن به سمت بالا بايد نگهداشته شود و يا هر چند ماه يک بار بايد حتی در صورت عدم استفاده، روغن مربوطه تعويض گردد. چنين شرايطي که برای نگهداری محصولات حائز اهميت باشد در قالب بروشور محصول به مصرف کننده نهائي اعلام خواهد شد.

آموزش چگونگی نصب

 به همراه هر کالا، کليه اسناد فني شامل : نقشه ها، آناليز متريال و در صورت نياز به نوع نصب خاص، نوع و نحوه نصب در قالب دفترچه همراه محصول ارسال خواهد شد.

 

آموزش کاربرد و نگهداری و تعمیرات

 

در کتابچه همراه محصول ( کاتالوگ ) کليه اسناد فني شامل : نقشه ها، آناليز متريال، بالانس، تست و نحوه دمونتاژ و مونتاژ و تعميرات کالا توضيح داده خوهد شد.

در صورت نياز کالا به مواد مصرفي خاص، گريد و نوع و برند مواد مصرفي ( روغن ) مخصوص اعلام خواهد شد.

شرايط لازم براي نگهداري، نظير تعداد ساعات کارکرد مجاز محصول و عمر قطعات مصرفي براي هر قطعه در دفترچه مربوطه ذکر خواهد شد تا با تعويض به موقع قطعات مذکور از آسيب رسيدن به دستگاه جلوگيري شود.

نکات لازم نظير چگونگي زماني و کارکردي ارتعاش سنجي محصول جهت نگهداري صحيح محصول در دفترچه قيد خواهد شد.

 

با تشکر

سيد فريد بلادي– مدير عامل